Jak przewieźć meble w trakcie przeprowadzki?

Jak przewieźć meble w trakcie przeprowadzki

Czy przeprowadzka śni ci się po nocach i sprawia, że rwiesz włosy z głowy? Nie musi tak być. Wszystko może przecież zostać zorganizowane sprawnie, a całe twoje mienie bezpiecznie wyląduje w nowym lokum. Najważniejsze, by odpowiednio wszystko zabezpieczyć i przetransportować. Z pewnością jednym z największych problemów każdej przeprowadzki są meble. Nie można ich ot, tak, po prostu, wynieść z mieszkania, włożyć do samochodu transportowego i wyładować do nowego domu. Wymagają one odpowiedniego przygotowania. Jeśli będziesz wiedzieć, jak należy transportować meble, z pewnością proces ten przebiegnie sprawnie i nic nie zostanie uszkodzone w trakcie drogi.

Po pierwsze – minimalizujemy ciężar mebli

Dla wielu osób jest to oczywiste, dla innych nie – pamiętaj jednak, by przed przeprowadzką opróżnić meble z całej ich zawartości. Są osoby, które uważają, że lepiej zabezpieczyć drzwiczki i pozostawić w szafach choćby ubrania czy teczki z dokumentami. Pamiętaj jednak o tym, że ciężkie meble trudniej jest transportować, a tym samym łatwiej mogą one ulegnąć uszkodzeniom – zarówno przedmioty pozostawione w środku, jak i same meble i ich elementy. A jeśli przedmioty te wydostaną się na zewnątrz mogą doprowadzić do kolejnych uszkodzeń.

Minimalizacja ciężaru mebli to także rozkładanie ich na czynniki pierwsze. Koniecznie trzeba wyjąć półki znajdujące się w szafkach. Ponadto dobrze jest wyjąć szuflady i inne elementy, z którymi można tak zrobić – im bardziej zmniejszymy ciężar mebli, tym lepiej.

Po drugie – zabezpieczamy meble

Meble w trakcie transportu mogą się poobijać, dlatego ważne jest takie ich umieszczenie w samochodzie transportowym, by nie przemieszczały się w czasie drogi. Do tego celu najlepsze okazują się specjalne pasy mocujące, które każda dobra firma zajmująca się transportem i przeprowadzkami powinna mieć w wyposażeniu swoich samochodów. Co więcej, koniecznie trzeba zabezpieczyć elementy szklane, np. witryny. Do tego celu można wykorzystać kartony oraz folię bąbelkową. Warto osłonić od zewnątrz każdy element meble, by nie doszło do jego ewentualnego zarysowania. Szczególną uwagę trzeba też zwrócić na elementy o charakterze rzeźbionym bądź bardziej podatnych na zarysowania czy pęknięcia. Te także należy zabezpieczyć kartonami i folią bąbelkową, a ponadto dobrym rozwiązaniem może okazać się dodatkowe zabezpieczenie pod postacią folii typu stretch.

Po trzecie – zabezpieczenie drzwiczek

Samo unieruchomienie mebli to zbyt mało, by zabezpieczyć je przed potencjalnymi uszkodzeniami. Pamiętaj, by zadbać o skuteczne zamknięcie wszystkich szafek i szuflad (jeśli nie zostały one wcześniej wyciągnięte). Jeśli jest taka możliwość, zamknij je na kluczyk. Jeśli nie ma, pozaklejaj je dobrze mocną taśmą – w takim stopniu, by mieć pewność, że w trakcie transportu taśma ta nie puści.

Jak widać przygotowanie mebli do transportu wcale nie jest takie trudne i czasochłonne. Warto jednak o to zadbać, by mieć pewność, że trafią one do nowego lokum w dokładnie takim stanie, w jakim opuszczały stary lokal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *