Problemy przeprowadzkowe kolekcjonerów

Transport pianinPrzeprowadzki to nie tylko zmiana miejsca zamieszkania. Każda przeprowadzka jest sprawdzianem naszej odporności na stres i jeśli dotyczy on przeprowadzenia wartościowych zbiorów – mebli, dzieł sztuki czy antyków, jest zwielokrotniony o pytania, jak uczynić to w sposób maksymalnie bezpieczny? Antyki, oprócz wartości materialnej, mają często wartość sentymentalną. Są nimi pamiątki rodzinne i meble po pradziadkach. Z pewnością są specyficznymi rzeczami, które przeprowadzić trzeba w sposób uważny i profesjonalny. Oszczędzanie na przeprowadzce i samodzielne pakowanie dzieł sztuki, może nie być najwłaściwszym sposobem na przewiezienie cennych rzeczy bez uszkodzeń.

Oto kilka wskazówek, dla tego typu przeprowadzek:

  • Wszystkie wartościowe przedmioty i dzieła sztuki należy przed przeprowadzką wycenić i ubezpieczyć. Różne rzeczy zdarzają się w czasie transportu, warto więc użyć wyobraźni i, na wszelki wypadek, przygotować naszą kolekcję na nieprzewidziane zdarzenia.
  • Przy pakowaniu, skorzystajmy z firmy przeprowadzkowej. Fachowa pomoc jest w tym wypadku bardzo ważna. Pracownicy dostarczą odpowiednich kartonów i folii bąbelkowej, pomogą w zabezpieczeniu cennych obrazów lub mebli.
  • Każdą rzecz przygotujmy do spakowania oddzielnie, nie zapominając, o odkręceniu wystających klamek lub uchwytów, mogących uszkodzić inne eksponaty.
  • Dokładnie opiszmy każdy pakunek, by po przewiezieniu na nowe miejsce, szybko odnaleźć i rozpakować potrzebne rzeczy.
  • W czasie transportu pamiętajmy, by ciężkie przedmioty i meble nie umieszczać blisko obrazów i antyków. Niekontrolowane przesuniecie, np. w czasie nagłego hamowania, może doprowadzić do ich zniszczenia.
  • Lustra i szklane powierzchnie powinniśmy obłożyć gazetami i folią oraz obkleić taśma klejącą. Drobniejsze szklane przedmioty dokładnie obwińmy, np. papierowymi ręcznikami i ułóżmy w kartonie tak, by nie przesuwały się w czasie transportu.
  • Przeprowadzka to przewożenie rzeczy codziennego użytku wraz z cennymi meblami lub obrazami. Pamiętajmy, aby te cenne dodatkowo zabezpieczyć odpowiednimi pasami.
  • Dla przewiezienia antyków, dzieł sztuki czy instrumentów muzycznych, warto wynająć specjalistyczna firmę, która zadba o wszystkie zabezpieczenia i stan powierzonych rzeczy.
  • W czasie przeprowadzki pamiętajmy o zabezpieczeniu biżuterii, kolekcji znaczków czy monet. Wszystkie mniejsze obiekty zapakujmy w kartony i dokładnie opiszmy, by nie zapodziały się w trakcie przeprowadzkowego zamieszania.
  • Szczególnie wartościowe, zostawmy przy sobie, w podręcznym bagażu i miejmy na nie tzw. oko.

Firma przeprowadzkowa Kompleksowe przeprowadzki z Warszawy specjalizuje się w przewożeniu wszelkich ciężkich i ponadgabarytowych przedmiotów. Meble, rzeźby, pianina, kasy pancerne lub stoły bilardowe w sposób bezpieczny dotrą do miejsca przeznaczenia i zostaną w sposób fachowy wniesione do nowego mieszkania, rozpakowane i ustawione. Firma specjalizuje się zwłaszcza w transporcie pianin, które z racji wagi i kształtu, są szczególnie trudnym do bezpiecznego transportu instrumentem. Pracownicy firmy, korzystając z odpowiednich pasów i bogatego doświadczenia w przewożeniu ładunków ponadgabarytowych, dostarczą do każdego miejsca, w sposób bezpieczny, powierzony instrument. Istotna informacją jest cennik firmy. Dzięki niewygórowanym cenom i profesjonalnie wykonanym usługom, jesteśmy coraz popularniejszym partnerem dla wszystkich osób, pragnących bezstresowo przeprowadzić się do nowego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *