Problemy przeprowadzkowe kolekcjonerów

Transport pianinPrzeprowadzki to nie tylko zmiana miejsca zamieszkania. Każda przeprowadzka jest sprawdzianem naszej odporności na stres i jeśli dotyczy on przeprowadzenia wartościowych zbiorów – mebli, dzieł sztuki czy antyków, jest zwielokrotniony o pytania, jak uczynić to w sposób maksymalnie bezpieczny? Antyki, oprócz wartości materialnej, mają często wartość sentymentalną. Są nimi pamiątki rodzinne i meble po pradziadkach. Z pewnością są specyficznymi rzeczami, które przeprowadzić trzeba w sposób uważny i profesjonalny. Oszczędzanie na przeprowadzce i samodzielne pakowanie dzieł sztuki, może nie być najwłaściwszym sposobem na przewiezienie cennych rzeczy bez uszkodzeń.

Oto kilka wskazówek, dla tego typu przeprowadzek:

  • Wszystkie wartościowe przedmioty i dzieła sztuki należy przed przeprowadzką wycenić i ubezpieczyć. Różne rzeczy zdarzają się w czasie transportu, warto więc użyć wyobraźni i, na wszelki wypadek, przygotować naszą kolekcję na nieprzewidziane zdarzenia.
  • Przy pakowaniu, skorzystajmy z firmy przeprowadzkowej. Fachowa pomoc jest w tym wypadku bardzo ważna. Pracownicy dostarczą odpowiednich kartonów i folii bąbelkowej, pomogą w zabezpieczeniu cennych obrazów lub mebli.
  • Każdą rzecz przygotujmy do spakowania oddzielnie, nie zapominając, o odkręceniu wystających klamek lub uchwytów, mogących uszkodzić inne eksponaty.
  • Dokładnie opiszmy każdy pakunek, by po przewiezieniu na nowe miejsce, szybko odnaleźć i rozpakować potrzebne rzeczy.
  • W czasie transportu pamiętajmy, by ciężkie przedmioty i meble nie umieszczać blisko obrazów i antyków. Niekontrolowane przesuniecie, np. w czasie nagłego hamowania, może doprowadzić do ich zniszczenia.
  • Lustra i szklane powierzchnie powinniśmy obłożyć gazetami i folią oraz obkleić taśma klejącą. Drobniejsze szklane przedmioty dokładnie obwińmy, np. papierowymi ręcznikami i ułóżmy w kartonie tak, by nie przesuwały się w czasie transportu.
  • Przeprowadzka to przewożenie rzeczy codziennego użytku wraz z cennymi meblami lub obrazami. Pamiętajmy, aby te cenne dodatkowo zabezpieczyć odpowiednimi pasami.
  • Dla przewiezienia antyków, dzieł sztuki czy instrumentów muzycznych, warto wynająć specjalistyczna firmę, która zadba o wszystkie zabezpieczenia i stan powierzonych rzeczy.
  • W czasie przeprowadzki pamiętajmy o zabezpieczeniu biżuterii, kolekcji znaczków czy monet. Wszystkie mniejsze obiekty zapakujmy w kartony i dokładnie opiszmy, by nie zapodziały się w trakcie przeprowadzkowego zamieszania.
  • Szczególnie wartościowe, zostawmy przy sobie, w podręcznym bagażu i miejmy na nie tzw. oko.

Firma przeprowadzkowa Kompleksowe przeprowadzki z Warszawy specjalizuje się w przewożeniu wszelkich ciężkich i ponadgabarytowych przedmiotów. Meble, rzeźby, pianina, kasy pancerne lub stoły bilardowe w sposób bezpieczny dotrą do miejsca przeznaczenia i zostaną w sposób fachowy wniesione do nowego mieszkania, rozpakowane i ustawione. Firma specjalizuje się zwłaszcza w transporcie pianin, które z racji wagi i kształtu, są szczególnie trudnym do bezpiecznego transportu instrumentem. Pracownicy firmy, korzystając z odpowiednich pasów i bogatego doświadczenia w przewożeniu ładunków ponadgabarytowych, dostarczą do każdego miejsca, w sposób bezpieczny, powierzony instrument. Istotna informacją jest cennik firmy. Dzięki niewygórowanym cenom i profesjonalnie wykonanym usługom, jesteśmy coraz popularniejszym partnerem dla wszystkich osób, pragnących bezstresowo przeprowadzić się do nowego miejsca zamieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *