W co się spakować podczas przeprowadzki?

W co się spakować podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to prawdziwy sprawdzian organizacji i pomysłowości. Choć najbardziej może przerażać transport mebli i ponadgabarytowych przedmiotów, to praktyka pokazuje, że to drobiazgi, sprzęty, ubrania, kosmetyki i innego rodzaju drobne przedmioty często okazują się najbardziej problematyczne. Podczas pakowania uświadamiamy sobie, jak wiele przedmiotów zgromadziliśmy w naszym dotychczasowym mieszkaniu. Wszystko trzeba przecież tak schować, aby nasze rzeczy zajęły jak najmniej miejsca podczas transportu, a także aby wszystko dotarło do nowego lokum bezpiecznie i w nienaruszonej postaci. Kluczem do tego celu jest wykorzystanie odpowiednich opakowań. Odpowiedzmy sobie więc na pytanie: w co się pakować?

Przede wszystkim kartony

Trudno wyobrazić sobie sprawnie zorganizowaną przeprowadzkę bez wykorzystania kartonów. Najlepsze jest w nich to, że można mieć je całkowicie za darmo. Skąd? Choćby ze sklepów spożywczych czy marketów! Po rozładowaniu na półki oferowanego klientom towaru, kartony są sklepom całkowicie niepotrzebne, dlatego nie będzie problemu z tym, aby móc je sobie po prostu od nich wziąć. Warto jednak zwracać uwagę na to, po jakie kartony sięgasz. Im sztywniejsze i grubsze, tym lepiej. Ponadto dobrze wybierać takie kartony, które posiadają wygodne uchwyty do przenoszenia oraz skrzydła, z których można zrobić zamknięcie. Takie rozwiązanie w połączeniu z taśmą klejącą sprawi, że nic nie wypadnie ze środka w trakcie transportu.

Dobrze jest dysponować podczas przeprowadzki kartonami różnej wielkości. Wówczas do tych mniejszych zaleca się wkładanie tego, co ciężkie i delikatne, a do tych większych kartonów lepiej jest włożyć przedmioty lżejsze i bardziej wytrzymałe. Pamiętaj o tym, aby podpisywać swoje kartony, umieszczając informację, co się znajduje w każdym z nich – ułatwi to proces ich wypakowywania w nowym lokum.

Worki – bardzo praktyczne podczas pakowania

Nie warto umieszczać całego swojego dorobku w tekturowych kartonach. W niektórych przypadkach dużo lepiej sprawdzą się foliowe worki – ot, choćby takie do śmieci – o ile będą one mocne i wytrzymałe. Nie chcemy przecież, by worki rozerwały się w trakcie transportu. Trzeba także zwracać uwagę na to, co umieszczane jest w workach. Powinny to być przedmioty lekkie i takie, które nie uszkodzą folii. Worki to doskonałe rozwiązanie do przechowania ubrań, butów, kurtek, pościeli, ręczników czy zabawek. Można też zminimalizować ryzyko uszkodzenia folii poprzez pakowanie przedmiotów do podwójnych worków.

Kartony do transportu na wisząco

A co zrobić z eleganckimi płaszczami, cennymi futrami, marynarkami, garniturami, sukienkami i innymi ubraniami, które powinny znajdować się na wieszakach? Nie uśmiecha się ich składanie i wrzucanie do worka czy kartonu. Nie ma też mowy o tym, by pozostawić je w szafie. Warto wiedzieć, że istnieją specjalne kartony przeznaczone do przewożenia produktów na wisząco. Są one co prawda dość kosztownym rozwiązaniem, ponieważ za jeden taki karton prawdopodobnie będzie trzeba zapłacić około 40-50 zł, ale dla niektórych ubrań warto ponieść taki wydatek. Warto kupić choć jeden taki karton i przeznaczyć go na te elementy garderoby, przy których szczególnie zależy nam na stuprocentowej ochronie przed wygnieceniem i jakimkolwiek uszkodzeniem.

Dobrze jest zacząć kompletowanie opakowań do przeprowadzki na kilka dni, a nawet kilka tygodni przed datą na którą jesteśmy umówieni z firmą przeprowadzkową. Będą Państwo mieli wówczas pewność, że w trakcie transportu nie zabraknie nawet jednego worka czy kartonu, a wszystkie przedmioty będą przewożone w sposób bezpieczny i uporządkowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *