10 przykazań dobrej przeprowadzki

Przykazania dobrej przeprowadzkiPrzeprowadzamy się coraz częściej. Styl życia współczesnego człowieka znacząco odbiega od życia rodziców i dziadków. Mieszkanie nie oznacza życia w jednym miejscu przez długie lata. Przeprowadzamy się z miasta do miasta, bo tego wymaga nasze życie zawodowe, zmieniamy mieszkania, bowiem rozrasta się rodzina i trudno się nam zmieścić z dwójką dzieci w jednym pokoju. Czasem za przeprowadzką stoją problemy finansowe i lepiej zamieszkać skromniej, ale tanio. Jeszcze inni wędrują z miasta na wieś, ze wszystkich tych powodów razem wziętych i z troski o własne zdrowie na dodatek. Jak przeżyć przeprowadzkę, nie wpadając w depresję i poczucie bezsilności?

Oto 10 przykazań dobrej przeprowadzki.

  1. Dokonaj przeglądu swoich sił fizycznych i psychicznych. Przeprowadzka to olbrzymia logistyczna operacja. Wszystko jest istotne. Odpowiedź na pytania – kiedy, jak, którędy, z kim, itp. mogą spędzić sen z oczu. Jeśli czujesz, że odpowiedź na większość pytań przerasta cię, skorzystaj z fachowej pomocy. Firmy przeprowadzkowe ułatwią uporanie się z większością twoich problemów. „Kompleksowe przeprowadzki” to firma z Warszawy, która pomoże ci w rozwiązaniu wielkiego wyzwania, jakim są przeprowadzki.
  2. Przygotowania do opuszczenia dotychczasowego miejsca zamieszkania, rozpocznij od spisania wszystkich terminów – np. do kiedy musisz opuścić mieszkanie i w jakim dniu pracownicy firmy mają pomóc ci w pakowaniu i wynoszeniu mebli, przeznaczonych do transportu.
  3. Zacznij przygotowania odpowiednio wcześniej. Nie wszystko nadaje się do przeprowadzenia. Niech przeprowadzka stanie się okazją do uporządkowania twojego stanu posiadania – co wyrzucić, a co zabrać ze sobą?
  4. Na pewno nie powinieneś zabierać ze sobą żywności. Zlikwidowanie zapasów z lodówki, może być okazją do pożegnalnego spotkania ze znajomymi lub fajnym obiadem rodzinnym. Pamiętaj, że opróżniona w ostatniej chwili lodówka, nie zostanie wyczyszczona i na nowym miejscu dopadnie cię mycie lodówki , zamiast odpoczynku.
  5. Skonsultuj z pracownikami firmy przeprowadzkowej, jak zapakować niezbędne do życia skarby – ukochane książki, ślubną zastawę, szafę małżonki, pełną modnych kreacji i zabawki dzieci, które właśnie zaczęły wyprowadzać się, z braku miejsca, na klatkę schodową. Fachowcy „Kompleksowych przeprowadzek” dostarczą ci kartonów, worków i wszelkich potrzebnych materiałów.
  6. Nie zapomnij podpisać, co znajduje się w kartonach. Najbardziej stresującą czynnością na nowym miejscu zamieszkania, jest poszukiwanie szczoteczki do zębów w 32. pudłach, o które potykasz się w drodze do łazienki.
  7. Przeprowadzka jest okazją do posprzątania całego mieszkania. Wyrzucaj wszystko, czego nie używałeś przez ostatnie dwa lata. Dotyczy to zarówno ubrań, jak i kolekcji prasy, kurzącej się na szafie, połamanych zabawek, bo kiedyś chcesz je naprawić, czy też ukochanego fotela, którego tapicerka pamięta lepsze czasy.
  8. Ważne dokumenty potraktuj szczególnie uważnie. W rozgardiaszu przeprowadzkowym mogą się gdzieś zapodziać. Znane są przypadki wyrzucenia przez nieuwagę aktów notarialnych czy świadectwa pracy. Miej takie dokumenty blisko siebie, najlepiej w podręcznym bagażu.
  9. Nie zapomnij opróżnić szuflad. Pakujemy zawartość szaf i szafek, często zapominając o szufladach. Najlepiej wyjąć je i osobno zapakować, nie ryzykując, że ku uciesze gapiów, wysypią się z nich łyżeczki lub twój zbiór zabytkowych fajek.
  10. Usiądź i zastanów się, czy to już wszystko. Ogarnięcie chłodnym spojrzeniem całości wyprowadzonego mieszkania, pozwoli ocenić, czy czegoś nie zapomnieliśmy. I potem: W drogę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *