Problemy przeprowadzkowe kolekcjonerów

Transport pianinPrzeprowadzki to nie tylko zmiana miejsca zamieszkania. Każda przeprowadzka jest sprawdzianem naszej odporności na stres i jeśli dotyczy on przeprowadzenia wartościowych zbiorów – mebli, dzieł sztuki czy antyków, jest zwielokrotniony o pytania, jak uczynić to w sposób maksymalnie bezpieczny? Antyki, oprócz wartości materialnej, mają często wartość sentymentalną. Są nimi pamiątki rodzinne i meble po pradziadkach. Z pewnością są specyficznymi rzeczami, które przeprowadzić trzeba w sposób uważny i profesjonalny. Oszczędzanie na przeprowadzce i samodzielne pakowanie dzieł sztuki, może nie być najwłaściwszym sposobem na przewiezienie cennych rzeczy bez uszkodzeń.
Read more

10 przykazań dobrej przeprowadzki

Przykazania dobrej przeprowadzkiPrzeprowadzamy się coraz częściej. Styl życia współczesnego człowieka znacząco odbiega od życia rodziców i dziadków. Mieszkanie nie oznacza życia w jednym miejscu przez długie lata. Przeprowadzamy się z miasta do miasta, bo tego wymaga nasze życie zawodowe, zmieniamy mieszkania, bowiem rozrasta się rodzina i trudno się nam zmieścić z dwójką dzieci w jednym pokoju. Czasem za przeprowadzką stoją problemy finansowe i lepiej zamieszkać skromniej, ale tanio. Jeszcze inni wędrują z miasta na wieś, ze wszystkich tych powodów razem wziętych i z troski o własne zdrowie na dodatek. Jak przeżyć przeprowadzkę, nie wpadając w depresję i poczucie bezsilności?
Read more

W co się spakować podczas przeprowadzki?

W co się spakować podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to prawdziwy sprawdzian organizacji i pomysłowości. Choć najbardziej może przerażać transport mebli i ponadgabarytowych przedmiotów, to praktyka pokazuje, że to drobiazgi, sprzęty, ubrania, kosmetyki i innego rodzaju drobne przedmioty często okazują się najbardziej problematyczne. Podczas pakowania uświadamiamy sobie, jak wiele przedmiotów zgromadziliśmy w naszym dotychczasowym mieszkaniu. Wszystko trzeba przecież tak schować, aby nasze rzeczy zajęły jak najmniej miejsca podczas transportu, a także aby wszystko dotarło do nowego lokum bezpiecznie i w nienaruszonej postaci. Kluczem do tego celu jest wykorzystanie odpowiednich opakowań. Odpowiedzmy sobie więc na pytanie: w co się pakować?

Read more

Jak przewieźć meble w trakcie przeprowadzki?

Jak przewieźć meble w trakcie przeprowadzki

Czy przeprowadzka śni ci się po nocach i sprawia, że rwiesz włosy z głowy? Nie musi tak być. Wszystko może przecież zostać zorganizowane sprawnie, a całe twoje mienie bezpiecznie wyląduje w nowym lokum. Najważniejsze, by odpowiednio wszystko zabezpieczyć i przetransportować. Z pewnością jednym z największych problemów każdej przeprowadzki są meble. Nie można ich ot, tak, po prostu, wynieść z mieszkania, włożyć do samochodu transportowego i wyładować do nowego domu. Wymagają one odpowiedniego przygotowania. Jeśli będziesz wiedzieć, jak należy transportować meble, z pewnością proces ten przebiegnie sprawnie i nic nie zostanie uszkodzone w trakcie drogi.

Read more

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę?

Jak sprawnie zorganizować przeprowadzkę

Przeprowadzka wielu osobom kojarzy się ze stresem i całkowitą dezorganizacją. Okazuje się jednak, że proces ten wcale nie musi tak wyglądać. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób podejdzie się do tej kwestii. Większość osób zapewne myśli, że najtrudniejszym składnikiem w całej przeprowadzce są meble oraz ciężkie i ponadgabarytowe przedmioty. Przekonanie to wynika przede wszystkim z tego, że bez pomocy fachowej firmy zajmującej się przeprowadzkami, trudno poradzić sobie z transportem takich przedmiotów. Opisane podejście prowadzi do tego, że bagatelizujemy kwestię transportu rzeczy podręcznych, drobnych oraz przedmiotów codziennego użytku. Prawda jest jednak taka, że chyba nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, ile drobnych przedmiotów znajduje się w jego domu, dopóki faktycznie nie przyjdzie mu się zmierzyć z przeprowadzką. Na szczęście można łatwo zapanować nad całym tym rozgardiaszem stosując się do kilku prostych wskazówek.

Read more